Gimimo diena ir kortos

Gimimo diena ir kortos

2013 m. gruodžio 6 d., penktadienis

Gruodžio 7 dieną gimusių korta

Kūrybingasis protas



KRYŽIŲ BERNIUKO ASMENYBĖS APIBŪDINIMAS

Kūrybinga, nesąžininga asmenybė ar abiejų bruožų mišinys? Visiškai įmanoma, jog kūrybingiausi žmonės gali būti ir nesąžiningiausi. Kryžių berniukas - neeilinių protinių gebėjimų ir talentų finansų srityje korta. Jo dienomis gimę žmonės yra energingi ir produktyvūs. Nuostabiais protiniais gabumais jie toli lenkia vidutinį asmenį, visuomenę. Šiuos žmones galima laikyti Vandenio epochos atstovais, nes jie nėra nei grynai vyriški, nei moteriški. Tai pažangūs asmenys, einantys mūsų visuomenės ir pasaulio raidos priešakyje.

Visoje malkoje mažai kortų, kurios galėtų prilygti kryžių berniukui protu, taigi pastarasis juo naudodamasis visada gali gerai užsidirbti pragyvenimui. Paprastai jie imasi kokio nors rizikingo verslo - vyrams tai labiau būdinga nei moterims. Jei darbas susijęs su kūrybine raiška, kryžių berniukas greičiausiai pasijus kaip žuvis vandenyje ir tikrai mėgausis juo tuo pat metu uždirbdamas daugybę pinigų.
Taigi kryžių berniukai - labai išradingi ir sumanūs žmonės, bet taip pat dažnai užsispyrę ir linkę pasiginčyti (tai simbolizuoja jų Marso korta kryžių dviakė). Paprastai jiems gana sunku pastebėti, kad kaip tik šis jų pomėgis neretai priveda prie nesutarimų su aplinkiniais žmonėmis. Kryžių berniukai pasiruošę leistis į ginčus kiekviena proga, nes protinė mankšta jiems visada teikia pasitenkinimą.
Užsispyrimas ir pastovumas kartais trukdo jiems regėti tiesą, bet ir padeda užbaigti tai, ką pradėjo, bei likti prie to, kuo tiki.
Būdamas karališkosios šeimos narys, kryžių berniukas nepakenčia smulkmeniškumo, be to, nėra pakantus kitų trūkumams. Jis nori būti gerbiamas ir trokšta tokių aplinkybių, kurios suteiktų visišką laisvę kurti ir tyrinėti. Šiems žmonėms niekada nestinga puikių sumanymų, kai kurie iš jų duoda didžiulį pelną. Neigiama kryžių berniuko savybė ta, kad jis gali elgtis neatsakingai, kartais nesąžiningai. Jo dienomis gimę žmonės į dalykus sugeba pažvelgti taip įvairiai, kad geras ar blogas poelgis jiems tiesiog neegzistuoja - viskas priklauso nuo požiūrio. Kokią nebūtą istoriją jie gali taip greitai ir įtikinamai sukurpti, kad pateisina bet ką. Vis dėlto išsisukti jam pavyksta tikrai ne visada. Sunki Saturno ranka visada primena kryžių berniukui ribas, kurių reikia prisilaikyti norint būti doram. Bėdos prasideda tada, kai jis pats pradeda tikėti savo istorijomis ir per daug atitrūkęs nuo tikrovės prisidaro aibes sunkumų.
Šiaip kryžių berniukai geri ir labdaringi žmonės. Nors ir linkę pasiginčyti, į visus žvelgia draugiškai ir meiliai.

KAI KURIE KRYŽIŲ BERNIUKO MEILĖS SANTYKIŲ YPATUMAI

Nelankstus požiūris į gyvenimą kryžių berniukui gali sukelti nemažai problemų. Protas ne visada geriausias pagalbininkas meilės reikaluose. Nors šiuo atžvilgiu kryžių berniuko karma nėra itin bloga. Šios kortos dieną gimusiems žmonėms reikia asmens, kuris visų pirma būtų draugas ir suteiktų laisvę būti savimi. Jeigu jo partneris toks, kryžių berniukas bus jam ištikimas ir atsidavęs. Šios kortos dienomis gimę vyrai yra nuostabūs meilužiai, o moterys - puikios draugės.
Dažno kryžių berniuko mylimasis, sutuoktinis ar šeimos narys turi rimtų sveikatos bėdų, taigi jam reikia tai išgyventi. Būna, kad sveikata pačiam kryžių berniukui trukdo palaikyti normalius santykius. Paprastai jų sveikatos sutrikimų priežastys emocinio pobūdžio, tai gali būti susiję su šeima ar mylimu žmogumi.

RYŠIŲ TARP ASMENYBĖS KORTŲ BENDRYBĖS

Moteriškos lyties kryžių berniukus su visais būgnų rūšies vyrais sieja karminiai ryšiai - kai kurie iš jų lengvesni, kai kurie sunkesni. Turbūt geriau joms sektųsi su kryžių rūšies vyrais. Kryžių berniukai vyrai jaučia silpnybę čirvų rūšies moterims. Būgnų moterys, bendraudamos su vyriškos lyties kryžių berniukais, niekada neišvengs bėdų.

KRYŽIŲ BERNIUKO MEILĖS GYVENIMAS

Visiems kryžių berniukams būdingas vienas neįprastas bruožas, kurį aprašyti nėra lengva. Šios kortos dienomis gimusios moterys gerokai skiriasi nuo vyrų. Pirmųjų elgesys labai taikus, nuo jų dvelkia ramybė ir nuovokumas. Paprastai jos atviros ir sugeba prisiderinti prie kiekvieno žmogaus. Jų požiūris į viską, neišskiriant ir meilės, labai intelektualus. Nors jos jokiu būdu nėra bejausmės savo partneriui, santykius su juo vertina visų pirma per intelekto prizmę. Situacija, sakyčiau, yra tokia: šios moterys širdimi myli, bet turi nuolat grumtis su stipriu protu, kuris, remdamasis tiesiogine patirtimi, nesiliauja daręs išvadų apie meilę ir bendrą gyvenimą. Toliau perskaitysite istoriją, iliustruojančią, kokią painiavą gali sukelti kryžių berniuko požiūris į meilę.
Viena mano klientė, gimusi kryžių berniuko valdomą dieną, ketino užmegzti seksualinius santykius, tik dar nenusprendė, su kuo - ar su viena savo drauge, ar su jos namuose dirbusiu vyru. Tokį sprendimą ji priėmė sužinojusi, jog jos vyras, kurį labai mylėjo, dėl ligos nebegali mylėtis. Kas bus tas partneris, jai nebuvo itin svarbu - ji tiesiog norėjo patenkinti savo seksualinius troškimus. Savo planų vyrui, žinoma, nesiruošė atskleisti - taip panašiomis aplinkybėmis elgiasi dauguma kryžių berniukų. Nesakė jam nei to, kad nesijautė patenkinta. Dėl to moters viduje įvyko didžiulis konfliktas, nes dabar ji gyveno dvilypį gyvenimą - apie vieną savo vyrui pasakojo viską, apie kitą - nieko. Dvilypumas visada trukdo artimiems santykiams, todėl jausdama, kad tolsta nuo savo vyro, ji toli gražu nesidžiaugė. Tačiau protu rado daugybę įtikinamų priežasčių laikyti visa tai paslaptyje.
Kaip minėjome, kryžių berniukas randa taip tikroviškai skambančių paaiškinimų, kokių nesugalvotų jokia kita malkos korta. Deja, šie paaiškinimai kartais su tiesa turi mažai ką bendra. O tiesa šiuo atveju buvo tokia: bijodama prarasti vyrą, ji nenorėjo net prasitarti jam apie savo planus ar liesti seksualinių bėdų temos. Po kelis mėnesius trukusių bandymų susirasti meilužį ji pati suvokė savo baimę ir nusprendė atverti vyrui tikruosius jausmus. Vyras jai pajuto dar didesnę meilę nei ligi tol, jų santykiai tapo daug artimesni. Visi jos planai, kuriems ji buvo skyrusi tiek energijos per tuos mėnesius, pasirodė beverčiai - prasmingas buvo tik vienas vienintelis pokalbis su vyru. Tai geras pavyzdys, kaip toli gali nunešti kryžių berniuko protas. Panašius poelgius skatina žmoguje tūnanti baimė, su kuria jis negali ar nesugeba tiesiogiai susiimti. Protas kartais taip supainioja tokį žmogų, jog šis užmiršta, ką ir kodėl daro, net pradeda tikėti savo paties pasiteisinimais.
Skaitytojai turbūt atkreipė dėmesį, kad šiai moteriai kryžių berniukui nebuvo didelio skirtumo, su kuo mylėtis - su moterimi ar su vyru. Tai būdingiau šios kortos dieną gimusioms moterims nei vyrams. Priešingai ramiam moterų būdui, šios kortos vyrai dažnai būna itin aktyvūs, visiškai panirę į kokią nors veiklą. Jų bendravimo įgūdžiai tikrai puikūs, todėl paprastai jie sukasi tokiame versle, kur gali sėkmingai „įdarbinti" savo įgimtą kūrybingumą ir gražbylystę. Tiek šių vyrų išvaizda, tiek poelgiai labai berniukiški. Jų akys dažnai valiūkiškai žiba, ir iš to galima suprasti, jog jie vėl sumąstę kokią nors išdaigą. Nesitikėkite iš jų visiško atvirumo. Jie visada kurpia kokį nors planą ar intrigą. Dauguma moterų, susitikinėjančių su kryžių berniuku ar už tokio ištekėjusių, savo lytiniu gyvenimu yra net daugiau nei patenkintos. Jos patvirtins, kad jų vaikinas ar vyras - geriausias meilužis, kokį kada turėjo. Tikriausiai kalta dėl to bus jų kūrybinė energija. Greičiausiai ir lovoje jie vis sugalvoja ką nors nauja.

KRYŽIŲ BERNIUKAS
 Šventės
 Tarptautinė civilinės aviacijos diena.

Vardadieniai

Ašmantas – Ašmantė – Laigeda – Laigedė – Laigedas – Leinartas – Leinartė – Leonarda – Leonardas – Lynartas – Lynartė – Melanijus – Vygaudė

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai
1569 – Žygimantas Augustas suteikė Merkinei Magdeburgo teises;
1939 – Taline įvyko pirmoji Baltijos santarvės šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos – užsienio reikalų ministrų konferencija.

Gimimo dienos


Gimimo dienos Lietuvoje

1882 m. – Zigmas Skirgaila, vargonininkas, chorvedys, pedagogas, kompozitorius (m. 1962 m.).
1906 m. – Izabelė Matusevičiūtė, Lietuvos kalbininkė, Kanados lietuvių visuomenės veikėja (m. 1967 m.).
1923 m. – Vincas Auryla, lietuvių literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras (m. 2009 m.).
1926 m. – Laima Skerstonaitė, Lietuvos dailininkė grafikė (m. 2004 m.).
1930 m.: Valentina Karatajūtė-Talimaa, Lietuvos geologė, paleontologė, habilituota fizinių mokslų daktarė.
Vytautas Narbutas, muzikos mokytojas, dainininkas (tenoras) ir chorvedys (m. 1994 m.).

1934 m. – Petras Gediminas Adlys, Lietuvos ekonomistas.
1941 m. – Jonas Gudmonas, Lietuvos grafikas, plakatistas.
1942 m. – Edmundas Lekevičius, Lietuvos biologas ekologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.
1946 m. – Neris Germanas, inžinierius, Lietuvos politinis veikėjas, diplomatas.
1949 m. – Eugenijus Bartulis, visuomenės veikėjas, Romos katalikų vyskupas, Šiaulių Garbės pilietis.
1950 m.: Albertas Daunora, Lietuvos ir Jonavos rajono sporto, politinis bei visuomenės veikėjas.
Tomas Alijošius, Lietuvos ir Tauragės rajono politinis bei visuomenės veikėjas.

1951 m.: Petras Razbadauskas, Lietuvos ir Zarasų rajono politinis bei visuomenės veikėjas (m. 2009 m.).
Vytautas Sinkevičius, teisininkas, teisėtyrininkas konstitucionalistas, MRU TF docentas.

1954 m. – Liana Karpavičienė, Lietuvos kostiumų dizainerė (m. 2006 m.).
1955 m. – Antanas Čenys, Lietuvos fizikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras.
1957 m. – Rimvidas Jankauskas, Lietuvos tapytojas (m. 1993 m.).
1962 m. – Audronė Kurienė, gydytoja, Lietuvos ir Jurbarko rajono politinė bei visuomenės veikėja.


Mirtys


Mirtys Lietuvoje

1756 m. – Kazimieras Bžozovskis, mokyklinių dramų, pamokslų autorius (g. 1687 m.).
1921 m. – Žemaitė, lietuvių rašytoja, laisvamanė (g. 1845 m.).
1942 m. – Petras Prunskis, kunigas, visuomenės veikėjas, draudžiamosios liet. spaudos platintojas (g. 1872 m.).
1944 m. – Jurgis Gudas, knygnešys, Lietuvos politinis veikėjas, Kretingos Garbės pilietis (g. 1868 m.).
1951 m. – Fortūnatas Jonas Bagočius, teisininkas, Amerikos lietuvių spaudos, visuomenės ir politinis veikėjas (g. 1887 m.).
1960 m. – Paulius Augius-Augustinavičius, lietuvių grafikas (g. 1909 m.).
1965 m. – Kipras Bielinis, Lietuvos visuomenės ir politinis veikėjas, socialdemokratas, knygnešio Jurgio Bielinio sūnus (g. 1883 m.).
1969 m. – Adomas Galdikas, lietuvių tapytojas, grafikas, scenografas (g. 1893 m.).
1987 m. – Bronius Sližys, vargonininkas, choro dirigentas ir pedagogas (g. 1920 m.).
1992 m. – Pranas Darius, vargonininkas, muzikos mokytojas, solistas, chorvedys (g. 1919 m.).
1995 m. – Petras Bėčius, Lietuvos agronomas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras (g. 1929 m.).
2003 m. – Laima Lankauskaitė, Lietuvos lėlių teatro aktorė, režisierė (g. 1939 m.).
2008 m. – Gediminas Arvydas Biziulevičius, Lietuvos biotechnologas, habilituotas technologijos mokslų daktaras (g. 1949 m.).


Šią dieną pasaulyje

Įvykiai
1764 – Rusijos imperatorė Jekaterina II iš Vokietijos pirklio Johano Gockovskio įsigijo flamandų ir olandų tapybos darbų kolekciją. Taip buvo įkurtas Ermitažas;
1941 – Japonija užpuolė JAV Perl Harboro karinę bazę Havajuose. Jungtinės Valstijos įstojo į Antrajį pasaulinį karą;
1975 – Indonezija užėmė Rytų Timorą;
1988 – Armėnijoje įvyko Spitako žemės drebėjimas.

Gimimo dienos


Gimimo dienos pasaulyje

1804 m. – Viljamas Bartonas Rodžersas, yra labiausiai žinomas kaip įkūrimo ar įsteigimo (bendrijos, korporacijos ir pan.) ir gynimo (advokato savo kliento) principų pradininkas, ir, aišku, kaip Masačusetso Technologijos instituto (angl. Massachusetts Institute of Technology) 1861 m. įkūrėjas.[1] (m. 1882 m.).
1863 m. – Pietras Maskanis, italų kompozitorius, dirigentas. Vienas muzikos verizmo pradininkų (m. 1945 m.).
1889 m. – Gabrielis Onorė Marselis, prancūzų dramaturgas ir filosofas, religinio egzistencializmo atstovas (m. 1973 m.).
1905 m. – Džeraldas Koiperis, olandų kilmės amerikiečių astronomas (m. 1978 m.).
1910 m. – Jeaterina Furceva, tarybinė partinė ir valstybės veikėja, buvusi TSRS Kultūros ministrė, viena iš nedaugelio moterų TSRS aukščiausioje valdžioje (m. 1974 m.).
1911 m. – Lepas Mikas, estų tapytojas, pedagogas (m. 1978 m.).
1924 m. – Marijas Soarešas, teisininkas, Portugalijos politinis veikėjas.
1928 m. – Noamas Čiomskis, amerikiečių lingvistas ir politinis aktyvistas. Dėsto MIT, Lingvistikos ir filosofijos departamente. JAV Mokslo akademijos narys.
1938 m. – Andžejus Czuma, Lenkijos politikas, teisininkas, antikomunistinės opozicijos veikėjas ir politinis kalinys LLR metais. Nuo 2006 m. gruodžio 13 d. Lenkijos Seimo narys, nuo 2009 m. sausio 23 d. iki 2009 m. spalio 13 d. teisingumo ministras ir generalinis prokuroras.
1946 m. – Emily Saïdy de Jongh-Elhage, Nyderlandų Antilų ministrė pirmininkė nuo 2006 m. kovo 26 d.
1949 m. – Thomas Alan Waits, JAV dainininkas, dainų autorius, kompozitorius ir aktorius. Jis turi su niekuo nesupainiojamą balsą, kurį kritikas Daniel Durchholz apibūdino taip: „skambesys, tarsi jis būtų išmirkytas burbono statinėje, keletui mėnesių paliktas rūkykloje ir tuomet išneštas lauk ir pervažiuotas automobiliu“. Muzikos negalima apibūdinti vienu žodžiu. Tai mišinys įvairių stilių: roko, bliuzo, džiazo, vodevilio ir eksperimentinės, artimos industrial stiliui, muzikos. Tom Waits dainų tekstai dažnai būna groteskiški, keisti, tačiau jis kuria ir tradiciškesnes balades. Jo muzika, nors ir retai girdima per radiją ar televiziją, padarė didelę įtaką kitiems, garsesniems, muzikantams. Waits'o daina "Jersey Girl" vėliau buvo perdainuota Bruce Springsteen, "Ol' '55" - The Eagles, "Downtown Train" - Rod Stewart.
1956 m. – Larry Joe Bird, JAV krepšininkas, žaidęs NBA Bostono „Celtics“ komandoje 1979-1992 metais. 1980 metais išrinktas NBA metų naujoku.
1966 m. – Liusija Ečebarija de Asteinsa, ispanų rašytoja.
1980 m. – Džonas Džordžas Teris, anglų futbolininkas, Anglijos rinktinės gynėjas, Chelsea klubo komandos kapitonas.
1984 m. – Robertas Kubica, Lenkijos Formulės 1 lenktynininkas, nuo 2010-ųjų metų atstovaujantis Renault F1 komandai. Pirmasis lenkas, lenktyniaujantis Formulėje 1.
1987 m. – Aaron Charles Carter, amerikiečių dainininkas ir aktorius[2].


Mirtys


Mirtys pasaulyje

43 m. pr. m. e. – Markas Tulijus Ciceronas, romėnų politikas, retorikas, filosofas ir rašytojas (g. 106 m. pr. m. e.).
283 m. – Šventasis Eutichijus, dvidešimt septintasis popiežius, vadovavęs krikščionių bažnyčiai nuo 275 m. sausio 4 d. iki 283 m. gruodžio 7 d. (remiantis kasmetiniu Vatikano žinynu Annuario Pontificio).
1254 m. – Inocentas IV, Romos katalikų bažnyčios popiežius nuo 1243 m. birželio 25 d. iki mirties (g. 1195 m.).
1891 m. – Krišjanis Valdemaras, rašytojas, edukatorius, redaktorius, politikas, leksikografas, folkloristikas ir ekonomistas (g. 1825 m.).
1917 m. – Liudvigas Aloisas Minkus, čekų ar lenkų kilmės Austrijos kompozitorius, smuikininkas (g. 1826 m.).
1964 m. – Leo Kuoklė, latvių tapytojas (g. 1924 m.).
1980 m. – Darby Crash, amerikiečių dainių rašytojas, dainavo The Germs (heroino perdozavimas) (g. 1958 m.).
1998 m. – Martin Rodbell, 1994 m. Nobelio fiziologijos ir medicinos premijos laureatas[3] (g. 1925 m.).
Šventės
 Tarptautinė civilinės aviacijos diena.

Vardadieniai

Ašmantas – Ašmantė – Laigeda – Laigedė – Laigedas – Leinartas – Leinartė – Leonarda – Leonardas – Lynartas – Lynartė – Melanijus – Vygaudė

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai
1569 – Žygimantas Augustas suteikė Merkinei Magdeburgo teises;
1939 – Taline įvyko pirmoji Baltijos santarvės šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos – užsienio reikalų ministrų konferencija.

Gimimo dienos


Gimimo dienos Lietuvoje

1882 m. – Zigmas Skirgaila, vargonininkas, chorvedys, pedagogas, kompozitorius (m. 1962 m.).
1906 m. – Izabelė Matusevičiūtė, Lietuvos kalbininkė, Kanados lietuvių visuomenės veikėja (m. 1967 m.).
1923 m. – Vincas Auryla, lietuvių literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras (m. 2009 m.).
1926 m. – Laima Skerstonaitė, Lietuvos dailininkė grafikė (m. 2004 m.).
1930 m.: Valentina Karatajūtė-Talimaa, Lietuvos geologė, paleontologė, habilituota fizinių mokslų daktarė.
Vytautas Narbutas, muzikos mokytojas, dainininkas (tenoras) ir chorvedys (m. 1994 m.).

1934 m. – Petras Gediminas Adlys, Lietuvos ekonomistas.
1941 m. – Jonas Gudmonas, Lietuvos grafikas, plakatistas.
1942 m. – Edmundas Lekevičius, Lietuvos biologas ekologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.
1946 m. – Neris Germanas, inžinierius, Lietuvos politinis veikėjas, diplomatas.
1949 m. – Eugenijus Bartulis, visuomenės veikėjas, Romos katalikų vyskupas, Šiaulių Garbės pilietis.
1950 m.: Albertas Daunora, Lietuvos ir Jonavos rajono sporto, politinis bei visuomenės veikėjas.
Tomas Alijošius, Lietuvos ir Tauragės rajono politinis bei visuomenės veikėjas.

1951 m.: Petras Razbadauskas, Lietuvos ir Zarasų rajono politinis bei visuomenės veikėjas (m. 2009 m.).
Vytautas Sinkevičius, teisininkas, teisėtyrininkas konstitucionalistas, MRU TF docentas.

1954 m. – Liana Karpavičienė, Lietuvos kostiumų dizainerė (m. 2006 m.).
1955 m. – Antanas Čenys, Lietuvos fizikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras.
1957 m. – Rimvidas Jankauskas, Lietuvos tapytojas (m. 1993 m.).
1962 m. – Audronė Kurienė, gydytoja, Lietuvos ir Jurbarko rajono politinė bei visuomenės veikėja.


Mirtys


Mirtys Lietuvoje

1756 m. – Kazimieras Bžozovskis, mokyklinių dramų, pamokslų autorius (g. 1687 m.).
1921 m. – Žemaitė, lietuvių rašytoja, laisvamanė (g. 1845 m.).
1942 m. – Petras Prunskis, kunigas, visuomenės veikėjas, draudžiamosios liet. spaudos platintojas (g. 1872 m.).
1944 m. – Jurgis Gudas, knygnešys, Lietuvos politinis veikėjas, Kretingos Garbės pilietis (g. 1868 m.).
1951 m. – Fortūnatas Jonas Bagočius, teisininkas, Amerikos lietuvių spaudos, visuomenės ir politinis veikėjas (g. 1887 m.).
1960 m. – Paulius Augius-Augustinavičius, lietuvių grafikas (g. 1909 m.).
1965 m. – Kipras Bielinis, Lietuvos visuomenės ir politinis veikėjas, socialdemokratas, knygnešio Jurgio Bielinio sūnus (g. 1883 m.).
1969 m. – Adomas Galdikas, lietuvių tapytojas, grafikas, scenografas (g. 1893 m.).
1987 m. – Bronius Sližys, vargonininkas, choro dirigentas ir pedagogas (g. 1920 m.).
1992 m. – Pranas Darius, vargonininkas, muzikos mokytojas, solistas, chorvedys (g. 1919 m.).
1995 m. – Petras Bėčius, Lietuvos agronomas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras (g. 1929 m.).
2003 m. – Laima Lankauskaitė, Lietuvos lėlių teatro aktorė, režisierė (g. 1939 m.).
2008 m. – Gediminas Arvydas Biziulevičius, Lietuvos biotechnologas, habilituotas technologijos mokslų daktaras (g. 1949 m.).


Šią dieną pasaulyje

Įvykiai
1764 – Rusijos imperatorė Jekaterina II iš Vokietijos pirklio Johano Gockovskio įsigijo flamandų ir olandų tapybos darbų kolekciją. Taip buvo įkurtas Ermitažas;
1941 – Japonija užpuolė JAV Perl Harboro karinę bazę Havajuose. Jungtinės Valstijos įstojo į Antrajį pasaulinį karą;
1975 – Indonezija užėmė Rytų Timorą;
1988 – Armėnijoje įvyko Spitako žemės drebėjimas.

Gimimo dienos


Gimimo dienos pasaulyje

1804 m. – Viljamas Bartonas Rodžersas, yra labiausiai žinomas kaip įkūrimo ar įsteigimo (bendrijos, korporacijos ir pan.) ir gynimo (advokato savo kliento) principų pradininkas, ir, aišku, kaip Masačusetso Technologijos instituto (angl. Massachusetts Institute of Technology) 1861 m. įkūrėjas.[1] (m. 1882 m.).
1863 m. – Pietras Maskanis, italų kompozitorius, dirigentas. Vienas muzikos verizmo pradininkų (m. 1945 m.).
1889 m. – Gabrielis Onorė Marselis, prancūzų dramaturgas ir filosofas, religinio egzistencializmo atstovas (m. 1973 m.).
1905 m. – Džeraldas Koiperis, olandų kilmės amerikiečių astronomas (m. 1978 m.).
1910 m. – Jeaterina Furceva, tarybinė partinė ir valstybės veikėja, buvusi TSRS Kultūros ministrė, viena iš nedaugelio moterų TSRS aukščiausioje valdžioje (m. 1974 m.).
1911 m. – Lepas Mikas, estų tapytojas, pedagogas (m. 1978 m.).
1924 m. – Marijas Soarešas, teisininkas, Portugalijos politinis veikėjas.
1928 m. – Noamas Čiomskis, amerikiečių lingvistas ir politinis aktyvistas. Dėsto MIT, Lingvistikos ir filosofijos departamente. JAV Mokslo akademijos narys.
1938 m. – Andžejus Czuma, Lenkijos politikas, teisininkas, antikomunistinės opozicijos veikėjas ir politinis kalinys LLR metais. Nuo 2006 m. gruodžio 13 d. Lenkijos Seimo narys, nuo 2009 m. sausio 23 d. iki 2009 m. spalio 13 d. teisingumo ministras ir generalinis prokuroras.
1946 m. – Emily Saïdy de Jongh-Elhage, Nyderlandų Antilų ministrė pirmininkė nuo 2006 m. kovo 26 d.
1949 m. – Thomas Alan Waits, JAV dainininkas, dainų autorius, kompozitorius ir aktorius. Jis turi su niekuo nesupainiojamą balsą, kurį kritikas Daniel Durchholz apibūdino taip: „skambesys, tarsi jis būtų išmirkytas burbono statinėje, keletui mėnesių paliktas rūkykloje ir tuomet išneštas lauk ir pervažiuotas automobiliu“. Muzikos negalima apibūdinti vienu žodžiu. Tai mišinys įvairių stilių: roko, bliuzo, džiazo, vodevilio ir eksperimentinės, artimos industrial stiliui, muzikos. Tom Waits dainų tekstai dažnai būna groteskiški, keisti, tačiau jis kuria ir tradiciškesnes balades. Jo muzika, nors ir retai girdima per radiją ar televiziją, padarė didelę įtaką kitiems, garsesniems, muzikantams. Waits'o daina "Jersey Girl" vėliau buvo perdainuota Bruce Springsteen, "Ol' '55" - The Eagles, "Downtown Train" - Rod Stewart.
1956 m. – Larry Joe Bird, JAV krepšininkas, žaidęs NBA Bostono „Celtics“ komandoje 1979-1992 metais. 1980 metais išrinktas NBA metų naujoku.
1966 m. – Liusija Ečebarija de Asteinsa, ispanų rašytoja.
1980 m. – Džonas Džordžas Teris, anglų futbolininkas, Anglijos rinktinės gynėjas, Chelsea klubo komandos kapitonas.
1984 m. – Robertas Kubica, Lenkijos Formulės 1 lenktynininkas, nuo 2010-ųjų metų atstovaujantis Renault F1 komandai. Pirmasis lenkas, lenktyniaujantis Formulėje 1.
1987 m. – Aaron Charles Carter, amerikiečių dainininkas ir aktorius[2].


Mirtys


Mirtys pasaulyje

43 m. pr. m. e. – Markas Tulijus Ciceronas, romėnų politikas, retorikas, filosofas ir rašytojas (g. 106 m. pr. m. e.).
283 m. – Šventasis Eutichijus, dvidešimt septintasis popiežius, vadovavęs krikščionių bažnyčiai nuo 275 m. sausio 4 d. iki 283 m. gruodžio 7 d. (remiantis kasmetiniu Vatikano žinynu Annuario Pontificio).
1254 m. – Inocentas IV, Romos katalikų bažnyčios popiežius nuo 1243 m. birželio 25 d. iki mirties (g. 1195 m.).
1891 m. – Krišjanis Valdemaras, rašytojas, edukatorius, redaktorius, politikas, leksikografas, folkloristikas ir ekonomistas (g. 1825 m.).
1917 m. – Liudvigas Aloisas Minkus, čekų ar lenkų kilmės Austrijos kompozitorius, smuikininkas (g. 1826 m.).
1964 m. – Leo Kuoklė, latvių tapytojas (g. 1924 m.).
1980 m. – Darby Crash, amerikiečių dainių rašytojas, dainavo The Germs (heroino perdozavimas) (g. 1958 m.).
1998 m. – Martin Rodbell, 1994 m. Nobelio fiziologijos ir medicinos premijos laureatas[3] (g. 1925 m.).


GARSENYBIŲ GIMTADIENIAI
·        DONALD SUTHERLAND (1934 07 17), aktorius
·        HOWARD HESSEMAN (1940 02 27), aktorius
·        LEE MAJORS (1940 04 23), aktorius
·        BEN AFFLEK (1972 08 15), aktorius
·        TOM SELLECK (1945 01 29), aktorius
·        ANN JILLIAN (1950 01 29), aktorė
·        DIAHANN CARROLL (1935 0717), aktorė
·        ELLEN BURSTYN (1932 12 07), aktorė
·        GENA ROWLANDS (1946 06 19), aktorė
·        HEDY LAMARR (1913 11 09), aktorė
·        SARAH JESSICA PARKER (1965 03 25), aktorė
·        SHIRLEYTEMPLE-BLACK (1928 04 23), aktorė
·        JOYCE DEWITT (1949 04 23), aktorė
·        KATHERINE ROSS (1942 01 29), aktorė
·        KATHLEEN TURNER (1954 06 19), aktorė
·        VALERIE BERTINELLI (1960 04 23), aktorė
·        JOAN CUSACK (1962 10 11), aktorė
·        RALPH NADER (1934 02 27), vartotojų teisių gynėjas
·        ARETHA FRANKLIN (1942 03 25), dainininkė
·        ELTON JOHN (1947 03 25), dainininkas ir muzikantas
·        HOWARD COSELL (1920 03 25), sporto komentatorius
·        OPRAH WINFREY (1954 01 29), pokalbių šou vedėja
·        JEFFREY DAHMER (1960 05 21), žudikas maniakas

·        CHELSEA CLINTON (1980 02 27), buvusio JAV prezidento duktė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą