Gimimo diena ir kortos

Gimimo diena ir kortos

2014 m. birželio 28 d., šeštadienis

Birželio 29 gimusių korta

Trokštantieji pažinimo


KRYŽIŲ TŪZO ASMENYBĖS APIBŪDINIMAS

Ryškiausios šios kortos savybės yra žinių troškimas, lydimas meilės troškimo (tai lemia karmos korta čirvų dviakė). Sudėkite jas ir gausite meilės tyrinėtoją, trokštantį atrasti idealų gyvenimo draugą. Šiai kortai būdinga ir paleistuvystė, tačiau tik tol, kol šis asmuo sutinka svajonių mylimąjį. Kryžių tūzai labiau linkę būti su bet kuo nei vieni, tačiau viso savęs jie neatiduos tol, kol nepasirodys tinkamas asmuo. Kaip ir visi tūzai, šie žmonės yra nekantrūs nenuoramos. Smalsumas verčia juos tapti godžiais tyrinėtojais, neretai sukaupiančiais didžiausias bibliotekas ir įvairiausio pobūdžio mokymosi medžiagos kolekcijas. Tas pats smalsumas padeda jiems išlikti jaunatviškiems net paskutiniais gyvenimo metais. Jie niekada nepaliauja domėtis naujovėmis, įvairiausiomis diskutuotinomis idėjomis bei temomis.

Kryžių tūzai yra labai sumanūs, naudodamiesi savo protu bei kūrybingumu, gali sukaupti nemažą turtą. Pinigus gali uždirbti veikla, susijusia su menu, moterų grupėmis,- tais būdais, kur gali praversti kūrybingumas ir greitas mąstymas. Tai labai malonūs ir dėmesingi žmonės - sugebėjimas bendrauti padeda jiems lengvai užmegzti draugystę darbe. Daugumai žmonių patinka bendrauti su kryžių tūzais, nes šalia jų jie jaučiasi ypatingi bei vertinami. Jų protas skvarbus ir greitas, kalba jie labai daug ir sąmojingai.
Svarbų vaidmenį šių žmonių gyvenime vaidina motina. Paprastai ji yra labai stipri moteris, turinti įžvalgų protą bei gerą nuojautą. Kaip ir būgnų tūzams, kurių Merkurijaus korta taip pat yra dama, bendravimas su motina jiems palieka neišdildomus įspūdžius, kurie visą likusį gyvenimą daro įtaką jų meilės santykiams su moterimis.
Senatvėje pasitenkinimo jie nepatirs, nebent patarimo pradės ieškoti dvasiniuose dalykuose. Dvi septynakės (Urano ir Neptūno kortos), ženklinančios paskutinę jų gyvenimo dalį, gali tuo laiku atnešti arba materialinius sunkumus, arba dvasinę sėkmę. Laimingiausi iš kryžių tūzų yra tie, kurių amžinas pažinimo siekis apima ir savęs pažinimą. Dažnai tai didžiulį ilgesį jaučiantys žmonės, ir tam, kad būtų patenkinti jų pažinimo bei permainų troškimai, jiems reikia kelionių, pokyčių gyvenime ir darbe.

KAI KURIE KRYŽIŲTŪZO MEILĖS SANTYKIŲ YPATUMAI

Kryžių tūzas yra viena iš keturių ypatingų kortų, kurias mes pavadinome pusiau fiksuotomis. Kryžių tūzas turi unikalų ryšį su čirvų dviake - jo karminiu sielos dvyniu. Toks pat ryšys visoje malkoje egzistuoja tik tarp kitų dviejų kortų: būgnų septynakės ir čirvų devynakės. Nors matote pateiktas septynias karmos kortas, išties artima kryžių tūzui yra tik čirvų dviakė. Abi šios kortos, galima sakyti, yra tikslūs viena kitos veidrodiniai atspindžiai- turi tokias pat charakterio savybes ir bruožus. Kadangi čirvų dviakė yra „įsimylėjėlių4 korta, kryžių tūzas taip pat labai trokšta rasti tobulą meilę. Tai, beje, nebūtinai reiškia tobulą santuoką. Su svajonių mylimuoju galima susituokti, tačiau, kalbant apie čirvų dviakę, tai nėra būtina sąlyga. Taigi kryžių tūzai ieško meilės santykių, kurie būtų amžini ir niekada nesibaigtų - greičiausiai net palikus šį pasaulį.
Kryžių tūzai, kaip ir čirvų dviakės, neretai laikomi palaidais žmonėmis. Vis dėlto šis epitetas tinka tik tiems, kurie iki šiol dar nespėjo rasti taip ieškomos tikrosios meilės. Jeigu jiems pavyksta sutikti savo svajonių žmogų, jie tampa ištikimi ir į šalis nebesidairo. Jų akyse galima išvysti romantišką švytėjimą - jie žino, kad jų jau laukia ypatingi santykiai. Svajonės apie tikrą ir nesibaigiančią meilę jie niekada neatsisako. Galite tik džiaugtis, jei tapote šiuo jiems ypatingu asmeniu.
Kryžių tūzas, kaip ir kelios kitos kortos, meilę labai idealizuoja, aukština. Dėl šios priežasties, svajonėms neišsipildžius, jie skaudžiai krinta žemyn. Bendrauti jie pradeda turėdami didžiulių lūkesčių, su dideliu užsidegimu - ypač tada, kai jiems atrodo, kad sutiko tą vienintelį. O jei santykiai ima ir sužlunga, jie gali užsisklęsti savyje ir duoti sau žodį niekada nebeatsiverti ir nebepasitikėti. Savo svajonės jie niekada neatsisako, tačiau daugiau gali nebemėginti. Šitokį smūgį patyrusiems kryžių tūzams reiktų pabandyti kiek tikroviškiau įsivaizduoti meilės santykius. Nuostabiausius santykius pavyksta užmegzti tiems, kurie ugdosi savo jausmus, o ne vien tikisi rasti tobulą gyvenimo draugą - tai gali būti tuščios viltys, kurias skatina jų karmos korta čirvų dviakė.

RYŠIŲ TARP ASMENYBĖS KORTŲ BENDRYBĖS

Moteriškos lyties kryžių tūzų likimas dažnai susikerta su kryžių rūšies vyrų likimais. Su jais joms dažniausiai pavyksta užmegzti malonius draugystės ar meilės ryšius. Būgnų rūšies vyrai paprastai joms atneša bėdų. Ypač tai pasakytina apie berniuką ir karalių. Pikų rūšies vyrams patinka kryžių tūzų moterys. Čirvų rūšies moterims sutarti su kryžių tūzų vyrais nelengva. Vyriškos lyties kryžių tūzai visada turi tos pačios rūšies draugių, kai kuriais atvejais ir mylimųjų.

VIENIŠASIS KRYŽIŲ TŪZAS

Atrodo, kad kryžių tūzai gali būti dvejopi. Vieni jų yra labai visuomeniški ir vieną meilės nuotykį jų gyvenime iškart keičia kitas. Kitiems meilės reikaluose tenka patirti ilgus „sausmečius“. Norite tikėkite, norite - ne, tačiau abu šie elgesio modeliai atspindi kryžių tūzų įnoringumą renkantis sau porą. Kodėl? Net tie kryžių tūzai, kurie yra visuomeniški ir mėgsta bendrauti, neprisileidžia savo mylimųjų pernelyg arti. Jie, kaip ir išgyvenantieji ilgas sausras, vis laukia pasirodant tobulo asmens, kuriuo galėtų pasikliauti visa širdimi bei siela. Dėl šios priežasties kryžių tūzai neretai lieka vieniši. Jie vis laukia tikrai nepaprasto žmogaus ir į jokias išlygas nesileidžia. Tačiau kai jie šį žmogų randa, prasideda įdomūs dalykai! Tik kelios kortos visoje malkoje sugeba taip karštai įsimylėti, kaip, beje, ir stipriai dėl to kentėti.
Dera atsiminti, kad svarbiausioji kryžių tūzo karmos korta yra čirvų dviakė. Viena vertus, ši korta ženklina meilės ryšius, kita vertus, ji užima Neptūno ir Veneros padėtį didžiojoje Saulės išklotinėje. Toks Neptūno (fantazijos, svajonės, misticizmas) ir Veneros (meilė, santykiai, malonumai) derinys daro šią kortą pačią romantiškiausią ir patraukliausią iš visų santykių kortų. Tačiau dėl jau minėtų idealistinių pažiūrų į meilę kryžių tūzai gali būti labai vieniši. Jie gali niekada taip ir nesutikti to ar tos, kuri atitiktų jų svajones arba ilgą reikalavimų sąrašą. Todėl daug kryžių tūzų gyvena vieniši.
Su čirvų dviake susijęs dar ir kitas pavojus. Šios kortos įtaka lemia tokias meilės fantazijas bei svajones apie tobulą gyvenimo draugą, kad kryžių tūzas, galiausiai sutikęs tą, kuris atrodo toks ir esąs, pakyla į daugumai iš mūsų sunkiai įsivaizduojamą romantinį skrydį. Tačiau, kaip sakoma, aukščiausiai pakilusieji žemiausiai puola. Taip yra ir su kryžių tūzais. Jeigu pasirinktas partneris pasirodo nesąs toks, kokį jie įsivaizdavo, pasekmės gali būti labai skausmingos.
Kai kurie kryžių tūzai yra žmonės, besinaudojantys kitais ir darantys tai pačiais įvairiausiais būdais. Jų išvaizda dažnai traukia akį ir jie turi bent dalelę seksualinės charizmos. Kartais jie gali pasinaudoti kitais trokšdami lytinių malonumų, kartais - pinigų ar saugumo. Tačiau jūs galite kirsti lažybų, kad kryžių tūzas yra arba įsimylėjęs, arba ne. Tarpinė būsena šiems žmonėms yra svetima. Jeigu susitikinėjate ar esate susituokęs su vienu iš jų, jums būtų visai ne pro šalį savęs paklausti: ar aš esu tas vienintelis, kurio jis ar ji laukė ? O jeigu suprasite, kad ne, gali būti, jog jumis tiesiog naudojamasi dėl kokių nors tikslų. Tačiau jei esate vienintelis, vadinasi, esate su tuo, kuris išmainytų visą pasaulį, kad tik galėtų su jumis būti.

KRYŽIŲ TŪZAS
 Šventės
Katalikų šalys – Šv. Petro ir Povilo diena;
Lietuva – Lietuvoje švenčiamos Petrinės;
Lietuva – Lietuvos pasieniečių diena.

Vardadieniai

Benita – Benitas – Benius – Giedrimė – Manta – Mantigirdas – Paulė – Paulius – Petras – Petrė – Povilas – Svirkanta – Svirkantas – Svirkantė – Svirmantas – Svirmantė.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai
1440 – Lietuvos didikai be Lenkijos pritarimo Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu paskelbė 13-kos metų Kazimierą Jogailaitį;
1576 – Lietuvos delegacija pripažino Steponą Batorą Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu;
1668 – padėtas kertinis akmuo Petro ir Povilo bažnyčios statybai Vilniuje;
1941 – Vilniuje pradėtas leisti dienraštis „Naujoji Lietuva“;
1990 – Lietuvos parlamentas sutiko paskelbti 100 dienų moratoriumą Nepriklausomybės akto įgyvendinimui, kad sovietų lyderis Michailas Gorbačiovas atšauktų ekonominę blokadą.

Gimimo dienos


Gimimo dienos Lietuvoje

1734 m. – Benediktas Karpis, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valstybės veikėjas, filantropas, mecenatas. [1] (m. 1805 m.).
1754 m. – Juozapas Arnulfas Giedraitis, Lietuvos vyskupas, raštijos veikėjas, kanonistas (m. 1838 m.).
1865 m. – Petras Matulaitis, Lietuvos gydytojas, tautinio sąjūdžio veikėjas (m. 1900 m.).
1886 m. – Justinas Vienožinskis, lietuvių dailininkas tapytojas, dailėtyrininkas (m. 1960 m.).
1887 m. – Petras Aravičius, Lietuvos valstybės veikėjas, teisininkas (m. 1942 m.).
1892 m. – Klemensas Popeliučka, Lietuvos karinis veikėjas, brigados generolas (m. 1948 m.).
1893 m. – Kazys Pakštas, Lietuvos geografas, keliautojas, visuomenės veikėjas, profesionaliosios geografijos Lietuvoje pradininkas (m. 1960 m.).
1897 m. – Petras Karvelis, ekonomistas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas (m. 1976 m.).
1904 m. – Petras Paulaitis, mokytojas, rezistencinių kovų dalyvis, teistas už už patriotinės ir religinės partizaninės spaudos leidybą bei jaunimo patriotinį ir religinį auklėjimą[2] (m. 1986 m.).
1906 m. – Petras Vaivada, Lietuvos skulptorius monumentalistas (m. 1989 m.).
1909 m. – Kazimiera Kymantaitė-Gregorauskienė, Banaitienė, lietuvių aktorė ir režisierė (m. 1999 m.).
1914 m. – Marija Juozaitytė - Rudienė, Amerikos lietuvių visuomenės veikėja ir filantropė (m. 2008 m.).
1915 m. – Vytautas Gabrijolavičius, Lietuvos veterinarijos gydytojas, biomedicinos mokslų daktaras (m. 2001 m.).
1919 m. – Jadvyga Čižikaitė-Adomavičienė, dainininkė (sopranas)[3].
1920 m. – Vytautas Barauskas, Lietuvos agronomas, biomedicinos mokslų daktaras.
1928 m. – Antanas Balčiūnas, Lietuvos hidrotechnikos inžinierius, technologijos mokslų daktaras.
1934 m.: Povilas Gaidelis, Lietuvos gydytojas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.
Rimantas Dičius, Lietuvos architektas.

1936 m. – Zigmantas Dangirdas Lingys, gydytojas, Lietuvos ir Klaipėdos rajono politinis bei visuomenės veikėjas.
1937 m. – Joana Akelaitytė, lietuvių kilmės JAV teatro aktorė, režisierė, dramaturge, pedagogė.
1938 m. – Povilas Sigitas Krivickas, Lietuvos žurnalistas, fotografas.
1942 m.: Jurgis Juozapaitis, Lietuvos kompozitorius.
Kęstutis Paulius Žygas, architektas[4][5].

1945 m. – Stasys Mackevičius, Pasvalio rajono ir Lietuvos ūkinis bei politinis veikėjas.
1946 m. – Linas Julijonas Jankus, KU Menų fakulteto Dailės katedros vedėjas, tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos narys, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.
1948 m. – Zita Sorokienė Ivanauskaitė, Lietuvos ir Jurbarko rajono politinė bei visuomenės veikėja.
1950 m. – Edmundas Krasauskas, Lietuvos teisininkas, policijos komisaras, Palangos savivaldybės politinis veikėjas.
1951 m.: Algis Krutkevičius, muzikos mokytojas ir chorvedys.
Vytautas Kenstavičius, Lietuvos ir Akmenės rajono politinis bei visuomenės veikėjas.

1952 m.: Dailis Alfonsas Barakauskas, inžinierius, ekonomistas, Lietuvos politikas, Seimo narys 2000–2004 m. Nuo 2006 m. kovo 18 d. 2004–2008 m.– IX Seimo narys. 2008–2012 m. X Seimo narys.
Juozas Marcinkevičius, Lietuvos lėlių teatro aktorius.

1953 m. – Zita Prašmutaitė, dainininkė, pianistė, vargonininkė, chorvedė.
1959 m. – Kęstutis Juknis, zooinžinierius, Lietuvos profsąjungų ir politinis veikėjas.
1960 m. – Danutė Žiūkienė, pedagogė, Lietuvos politinė veikėja (m. 2008 m.).
1961 m.: Lilija Žilinskienė, pedagogė, Lietuvos ir Vilkaviškio rajono politinė veikėja.
Žilvinas Pranas Smalskas, Lietuvos ir Anykščių rajono politinis bei visuomenės veikėjas.

1962 m. – Valdemaras Sarapinas, lietuvių viešojo administravimo specialistas, Vyriausybės aparato tarnautojas, karinis diplomatas.
1964 m. – Povilas Meškėla, Lietuvos roko dainininkas.
1967 m. – Asta Baukutė, Lietuvos teatro ir televizijos aktorė.
1969 m. – Viktoras Gecas, teisininkas, Lietuvos politinis veikėjas.
1981 m. – Inga Stasiulionytė, Lietuvos ieties metikė ir olimpinės rinktinės narė. Asmeninis rekordas yra 62,27 m pasiektas 2005 m. Kaune.


Mirtys


Mirtys Lietuvoje

1962 m. – Jonas Matusas, Lietuvos istorikas, kunigas (g. 1899 m.).
1980 m. – Rimantas Kasparas, poetas, kritikas, 1985 m. išleista kūrybos rinktinė „Žvaigždynų ratas”[6] (g. 1950 m.).
1991 m. – Valerijonas Šadreika, teisininkas, advokatas, advokatų savivaldos veikėjas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras (g. 1938 m.).
2000 m. – Monika Mironaitė, viena garsiausių lietuvių teatro ir kino aktorių (g. 1913 m.).
2002 m. – Arnas Rosenas, Lietuvos aktorius, literatūros kūrinių skaitovas (g. 1933 m.).
2006 m. – Jonas Algirdas Martišius, Lietuvos fizikas, pedagogas, istorikas, fizinių mokslų daktaras (g. 1927 m.).


Šią dieną pasaulyje

Įvykiai
1880 – Prancūzija aneksavo Taitį;
1949 – Pietų Afrikoje pradėta taikyti apartheido politika - uždraustos mišrios santuokos;
1974 – Argentinoje prisiekė Isabel Perón pirmoji moteris prezidentė Argentinos istorijoje;
1976 – Seišelių salos paskelbė nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės.

Gimimo dienos


Gimimo dienos pasaulyje

1798 m. – Džakomas Leopardis, italų poetas, filosofas, kalbininkas. Vienas žymiausių Italijos poetų (m. 1837 m.).
1873 m. – Leo Frobenijus, vokiečių archeologas, etnografas (m. 1938 m.).
1900 m. – Antuanas de Sent Egziuperi, prancūzų pilotas ir rašytojas, labiausiai žinomas dėl savo novelės Mažasis princas (m. 1944 m.).
1906 m. – Ivanas Danilovičius Černiachovskis, jauniausias Tarybinės armijos armijos generolas, 3-ojo Baltarusijos fronto vadas (m. 1945 m.).
1921 m. – Reinhard Mohn, vokiečių verslininkas, leidėjas, „Bertelsmann“ vadovas (m. 2009 m.).
1925 m. – Giorgio Napolitano, italų politikas, 11-tasis Italijos prezidentas. Pirmasis komunistas, užėmęs tokias aukštas pareigas per visą valstybės istoriją.
1951 m. – Patricia Duncker, britų rašytoja, Rytų Anglijos universiteto kūrybinio rašymo profesorė.
1957 m. – Gurbangulis Berdimuhamedovas, Turkmėnistano prezidentas, einantis šias pareigas nuo 2006 m. gruodžio 21 d. Šias pareigas jis perėmė iš Saparmurato Nijazovo, kuris mirė dar būdamas prezidentu.
1974 m. – Anggun Cipta Sasmi, Indonezijos dainininkė ir dainų autorė, turinti Prancūzijos pilietybę ir ten gyvenanti.
1978 m. – Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger, Jungtinių Amerikos Valstijų dainininkė, šokėja, dainų autorė, modelis ir aktorė, pagrindinė grupės Pussycat Dolls vokalistė, šokių konkurso „Dancing with the Stars“ nugalėtoja.
1980 m.: Katherine Jenkins, Velso sopranas.
Martin Truex Jr, amerikiečių lenktynininkas.

1981 m. – Joe Marcus Johnson, JAV krepšininkas žaidžiantis NBA Atlanta "Hawks" komandoje.


Mirtys


Mirtys pasaulyje

1174 m. – Andrejus Jurjevičius Bogoliubskis, Vladimiro-Suzdalės kunigaikštis (1157–1174 m.), Jurijaus Dolgorukio sūnus (g. 1111 m.).
1541 m. – Pedras de Alvaradas, ispanų konkistadoras, Gvatemalos gubernatorius (g. 1485 m.).
1875 m. – Ferdinandas I, nuo 1830 m. Vengrijos karalius, 1835-1848 m. Austrijos imperatorius ir Vokietijos sąjungos prezidentas, nuo 1836 m. Čekijos karalius (g. 1793 m.).
1967 m. – Jayne Mansfield, XX a. šeštojo - septintojo dešimtmečių JAV sekso simbolis ir aktorė (g. 1933 m.).
1970 m. – Ježis Antonievičius, žymus lenkų mokslininkas - baltų archeologas (g. 1919 m.).
1992 m. – Mohamed Boudiaf, Alžyro Liaudies Demokratinės respublikos prezidentas, šias pareigas ėjo nuo 1992 m. sausio 11 d. iki mirties[7] (g. 1919 m.).
2006 m. – Joseph Edamaruku, žinomas Indijos žurnalistas ir racionalistinio judėjimo lyderis (g. 1934 m.).
2007 m. – Fredas Saberhagenas, amerikiečių mokslinės ir maginės fantastikos rašytojas išgarsėjęs mokslinės fantastikos knygų serija "Berserkeris" (angl. Berserker) (g. 1930 m.).

GARSENYBIŲ GIMTADIENIAI

·         CLINT EASTWOOD (1930 05 31), aktorius
·         JODIE FOSTER (19621119), aktorė
·         SEAN CONNERY (1930 08 25), aktorius
·         COLIN FARRELL (1976 05 31), aktorius
    STOKELY CARMICHAEL (1941 06 29), Amerikos pilietinės teisės judėjimo vadovas
·         DIZZIE GILLESPIE (1917 10 21), džiazo muzikantas
·         BRUCE SPRINGSTEEN (1949 09 23), muzikantas
·         JULIO IGLESIAS (1943 09 23), dainininkas
·         RAY CHARLES (1930 09 23), dainininkas
·         PEGGY FLEMING (1948 07 27), dailiojo čiuožimo čempionė
·         LARRY KING (1933 11 19), pokalbių šou vedėjas
·         BROOKE SHIELDS (1965 05 31), aktorė
·         LEONARD BERNSTEIN (1918 08 25), dirigentas
·         TED TURNER (1938 11 29), žiniasklaidos magnatas
·         WALT WHITMAN (1819 05 31), poetas
·         ALEXANDRE DUMAS (1824 07 27), rašytojas
·         WIILIAM SAFIRE (1929 12 17), žurnalistas
·         MEG RYAN (1961 11 19), aktorė

·         CALVIN KLEIN (1942 11 19), madų dizaineris

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą