Gimimo diena ir kortos

Gimimo diena ir kortos

2014 m. birželio 16 d., pirmadienis

Birželio 17 gimusių korta

Žinių valdovas


KRYŽIŲ KARALIAUS ASMENYBĖS APIBŪDINIMAS
Kryžių karalius - aukščiausia žinių ir bendravimo rūšies korta, tad jam nestinga nieko, ko reikia norint tapti bet kokios pasirinktos srities autoritetu. Per ankstesnius gyvenimus šie žmonės sukaupė galybę žinių, ir dabar jos visada jiems padeda. Kryžių karaliai gana retai priima kokį kitą egzistuojantį mokymą ar filosofiją - išminties semiasi iš neišsenkamo aukštesniojo šaltinio ir gyvena taip, kaip jiems liepia širdis.
Kryžių karaliai gali būti įvairiausių profesijų atstovai, tačiau paprastai jie užima atsakingą padėtį. Žmonės visada jaučia jiems pagarbą. Tarp jų sutiksime sėkme apdovanotų dailininkų, valstybės veikėjų ir muzikantų. Bene didžiausias šių žmonių privalumas - įžvalga, nuovokumas ir žavesys, dėl kurio kiti juos mėgsta. Dažniausiai kryžių karaliams geriau sekasi dirbti su partneriu nei pavieniui.

Daug kryžių karalių piktnaudžiauja narkotikais, alkoholiu ar kaip kitaip bėga nuo tikrovės. Siekdamas suvokti ir išspręsti vidinius konfliktus, kurie dažnai turi ryšį su vaikystėje patirtais sunkumais, kryžių karalius gali išbandyti įvairiausias gyvenimo teikiamas alternatyvas. Kai kurios atrodys visiška aukščiausių jo galimybių priešingybė. Vis dėlto sulaukę trisdešimties, jie tarytum prabunda ir įsisąmonina savo galią bei atsakomybę.
Tarp visų kortų kryžių karalius aiškiausiai jaučia dalykus, esančius anapus jutimo organų sferos. Jam tiesiog įgimta gyvenimą suvokti intuityviai. Galima sakyti, kad didžiausi kryžių karaliaus sunkumai susiję su santuoka. Šioje srityje savo galimybes jie išnaudoja ne visada. Pasauliui kryžių karalius gali duoti labai daug, o to nepadaręs, tikrai gailėsis.

KAI KURIE KRYŽIŲ KARALIAUS MEILĖS SANTYKIŲ YPATUMAI

Iš esmės kryžių karalių vedybinė karma nėra bloga, jiems patinka jausti šalia savęs artimą žmogų. Vis dėlto kai kurios santuokinio gyvenimo ypatybės jiems tikrai bus nemalonios. Galimas daiktas, jiems ims atrodyti, kad susituokę jie neteks asmeninės laisvės. O laisvė kryžių karaliams svarbi, ją jie kartais vertina net labiau nei laimingus meilės santykius. Tačiau anksčiau ar vėliau jie paprastai vis tiek sukuria šeimą.
Dažnai su bėdomis dėl vedybų, sekso ar vaikų susiduria moteriškos lyties kryžių karaliai. Jų Plutono korta čirvų dama gali lemti pačius įvairiausius rezultatus, tarp jų - ir neigiamus. Šioms moterims būtų pravartu plačiau pasidomėti čirvų damos reikšmėmis, nes ji simbolizuoja esminę dvasinę transformaciją jų gyvenime.
Vyrai kryžių karaliai dažniausiai traukia kai kuriuos neigiamus čirvų damos bruožus įkūnijančias moteris - linkusias bėgti nuo tikrovės, tingias ar pataikaujančias savo silpnybėms. Tiek šios kortos dienomis gimusiems vyrams, tiek moterims svarbu išmokti skirti širdimi suvokiamą tiesą nuo proto gimdomų romantiškų fantazijų. Šiaip kryžių karalius pasižymi puikia įžvalga, be to, jis valingas ir stiprus. Jo partneris turi sugebėti susitvarkyti su ta jėga, bet tuo pat metu neužimti gynybinės padėties, o tai kartais nelengva. Taigi vyriškai stipriai ir kartais linkusiai dominuoti moteriai, gimusiai kryžių karaliaus valdomą dieną, nėra paprasta rasti partnerį, su kuriuo galėtų būti savimi.

RYŠIŲ TARP ASMENYBĖS KORTŲ BENDRYBĖS

Tiek vyriškos, tiek moteriškos lyties kryžių karaliai geriausiai sutaria su būgnais, o sunkumų neišvengia su čirvais, išskyrus čirvų karalių, kuris jiems visada yra tinkama pora. Draugauja jie paprastai su kryžiais, kuriems neretai galiausiai tampa vienokio ar kitokio pobūdžio mokytojais.

AUKŠČIAUSIOJI TIESA

Kryžių karalius neįtikėtinai įžvalgus ir aiškiai suvokia dalykus, į kuriuos kiti žmonės retai teatkreipia dėmesį. Jis tol negalės atsipalaiduoti ir nesijaus savo vėžėse, kol neištaisys menkiausio netikslumo, kiekvienos klaidelės visur, su kuo susiliečia. Šie žmonės būna skrupulingai smulkmeniški ir viską bando paaiškinti racionaliai. Taigi kryžių karaliai nuolat ieško kiekvienos pasekmės priežasčių ir nenurimsta tol, kol vidumi nepajunta prisikapstę iki tiesos. O radę tiesą tampa jai ištikimi visa širdimi bei siela.
Ieškodami vis aukštesnės tiesos, jie išgyvena daug rimtų transformacijų. Galima sakyti, jog jie patys dega savo su-kurtose liepsnose. Todėl jei kryžių karalius verčia jus pažvelgti į akis tiesai, kurią regi jumyse, atminkite, kad ši tiesa - tarsi dviašmenis kardas, žeidžiantis juos ne menkiau nei jus. Dauguma jų, rodos, suvokia tai ir jus kritikuodami ar ką nors patardami, daro tai sąmoningai, su užuojauta.
Sielos gelmėse kryžių karaliai labai pažangūs ir daugelis aplinkinių žmonių jų požiūrį į gyvenimą gali vertinti kaip neortodoksinį ar net keistoką. Tačiau būtent ši Vandenio ženklo ypatybė leidžia kryžių karaliams savo idėjomis formuoti mūsų pasaulio ateitį. Turėdami omenyje, kad didelė jų dalis galiausiai imasi atsakomybės vadovauti kitiems ir kad kryžių karalius - viena iš keturių labiausiai paplitusių gimimo kortų, suprasime, jog būtent šios kortos atstovai yra pagrindinė visuomenei bei kultūrai kryptį nurodanti jėga. Permetę akimis kryžių karaliaus dienomis gimusių įžymybių sąrašą nesunkiai įsitikinsime, kiek daug šie žmonės davė žmonijai. Jei aplinkiniai klausytųjų patarimų, pasaulio civilizacijoje viskas būtų grįsta blaiviu protu ir tiesa, kurią galima suprasti ir įrodyti.
Kryžių karalius garsėja savo pasakytais ar parašytais žodžiais. Juk mintys, žodžiai, idėjos, įsitikinimai, įžvalga ir bendravimas - kryžių rūšies valdos. Labiausiai savo prigimtį atskleidžia, o kartu ir didžiausią pasitenkinimą jaučia tie kryžių karaliai, kurie atvirai skelbia pasauliui aukščiausią tiesą ir taip padeda žmonėms ją suvokti.

Šventės
Islandija – Nepriklausomybės diena.

Vardadieniai

Adolfa – Adolfas – Adolfina – Adolis – Dauganta – Daugantas – Grigalius – Laura – Rimvydas – Vilmantė.

Šią dieną Lietuvoje

Įvykiai

(kol kas nėra)

Gimimo dienos


Gimimo dienos Lietuvoje

1838 m. – Antanas Brundza, Lietuvos kunigas, knygnešių organizatorius (m. 1892 m.).
1880 m. – Vladas Nagius-Nagevičius, Lietuvos gydytojas, archeologas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrėjas, generolas, politinis ir visuomenės veikėjas (m. 1954 m.).
1890 m. – Alfonsas Sklėrius-Šklėrys, Lietuvos karinis ir visuomenės veikėjas, artilerijos pulkininkas, dailininkas (m. 1943 m.).
1897 m. – Juozas Kajeckas, Lietuvos teisininkas, diplomatas (m. 1978 m.).
1910 m. – Marijonas Babenskas, Lietuvos veterinarijos gydytojas helmintologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras (m. 1997 m.).
1925 m. – Jonas Tatoris, Lietuvos menotyrininkas, architektūros istorikas (m. 2004 m.).
1928 m. – Vanda Venckutė-Augienė, Lietuvos aktorė (m. 2010 m.).
1930 m. – Vytautas Kairiūkštis, Lietuvos kompozitorius, pedagogas, profesorius.
1933 m. – Emilija Dalia Cinauskaitė-Verbylienė, Lietuvos teatro aktorė. Vadovavo Šiaulių miesto moksleivių namų dramos kolektyvui, „Ventos“ gamybinio susivienijimo vaikų mėgėjiškam teatrui.
1934 m. – Zina Jockutė-Martinaitienė, Lietuvos dailininkė tekstilininkė, tapytoja.
1939 m.: Antanas Buračas, politekonomijos, tarptautinių finansų ir investicijų specialistas. Habilituotas daktaras (ekonomikos mokslų daktaras 1971 m.), LMA akademikas (1976 m.), Pasaulio inovacijų fondo narys (išrinktas 2001 m.).
Henrikas Adolfas Kebeikis, kelių statybos inžinierius, kolekcininkas, visuomenės ir politikos veikėjas.

1940 m. – Saulius Vladas Sipaitis, lietuvių teatro ir kino aktorius.
1946 m. – Bronė Valaitienė, Lietuvos ir Šakių rajono politinė bei visuomenės veikėja.
1949 m. – Jan Sinicki, Lietuvos ir Vilniaus rajono politinis bei visuomenės veikėjas.
1950 m.: Alfredas Stasys Nausėda, Lietuvos ir Šilutės rajono visuomenės bei politinis veikėjas.
Juozas Jaruševičius, miškininkas, miškų inžinierius, Lietuvos politinis veikėjas (buvęs Seimo narys).

1953 m. – Lilija Rakauskienė, Lietuvos ir Druskininkų politinė bei visuomenės veikėja.
1957 m. – Linas Čekanavičius, Lietuvos ekonomistas, matematikas, socialinių mokslų daktaras.
1971 m. – Gvidas Vilys, lietuvių audėjas, tautodailininkas, humanitarinių mokslų (menotyra, muzikologija) daktaras.
1973 m. – Darius Baronas, Lietuvos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras.
1976 m. – Elijus Burgis, Lietuvos teisininkas, verslo teisės advokatas, advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous" partneris, buvęs Lietuvos (LJAA) ir Europos jaunųjų advokatų asociacijų (EYBA) prezidentas.
1978 m. – Marius Mačiulis, Lietuvos aktorius ir laidų vedėjas.
1981 m. – Viktorija Perminaitė, pop-muzikos dainininkė, buvusi grupės Mango narė.
1985 m. – Kęstutis Ivaškevičius, Lietuvos futbolininkas, rungtyniaujantis Izraelio Tel Avivo „Bnei Jehuda“ klube, saugo pozicijoje. Karjerą pradėjo „Atlante“, vėliau žaidė FBK Kaunas klube ir netrukus buvo paskolintas Heart of Midlothian. Ivaškevičius taip pat kviečiamas į Lietuvos nacionalinę rinktinę.


Mirtys


Mirtys Lietuvoje

1874 m. – Abrahamas Firkovičius, karaimų kultūros istorikas, keliautojas (g. 1787 m.).
1901 m. – Andrius Kadaras, Lietuvos evangelikų reformatų kunigas.[1] (g. 1831 m.).
1915 m. – Kristupas Jurkšaitis, Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų kunigas, spaudos darbuotojas, tautosakininkas, kalbininkas, vertėjas, kultūros veikėjas (g. 1852 m.).
1956 m. – Antanas Jaroševičius, Lietuvos dailininkas, kultūros ir visuomenės veikėjas, pedagogas (g. 1870 m.).
1964 m. – Juozas Grybauskas, aktorius (g. 1903 m.).
1970 m. – Stasys Girdvainis, Lietuvos diplomatas, teisininkas (g. 1890 m.).
1975 m. – Blažiejus Abraitis, Lietuvos gydytojas histologas (g. 1899 m.).
1995 m. – Julius Jurgaitis, muzikos mokytojas ir chorvedys (g. 1927 m.).
2000 m. – Juozas Jagelavičius, Lietuvos irkluotojas, sporto teisėjas (g. 1939 m.).


Šią dieną pasaulyje

Įvykiai
1789 – Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu Trečiojo luomo atstovai Prancūzijos Generaliniuose luomuose pasiskelbė Nacionaline asamblėja;
1885 – Laisvės statula atplukdyta į Niujorko uostą;
1985 - pradėjo veikti garsusis kabelinės televizijos tinklas „Discovery”.

Gimimo dienos


Gimimo dienos pasaulyje

1682 m. – Karolis XII-asis, 1697-1718 m. Švedijos karalius (m. 1718 m.).
1691 m. – Džiovanis Paolo Paninis, italų tapytojas ir architektas, geriausiai žinomas kaip vedutistas (veduta – dailės kūrinys, detaliai vaizduojantis mietsą, jo fragmentą arba atskirus pastatus) (m. 1765 m.).
1703 m. – John Wesley, tai krikščionių teologas, protestantų lyderis ir metodistų judėjimo įkūrėjas. Jis laikomas vienu iš garsiausių Anglijos teologų. John Wesley būnant penkerių metų, jį išgelbėjo iš gaisro. Šis gyvenimo įvykis neva pakeitęs visą John Wesley gyvenimą.[2] (m. 1791 m.).
1818 m. – Šarlis Guno, prancūzų kompozitorius, sukūręs operas „Faustas“ ir „Romeo ir Džiuljeta“ (m. 1893 m.).
1882 m. – Igoris Fiodorovičius Stravinskis, rusų kompozitorius, daugelio laikomas vienu įtakingiausiu XX a. muzikai kompozitorių. Buvo kosmopolitinių pažiūrų. Žurnalo Time tituluotas vienu iš įtakingiausiu šimtmečio žmonių.[3] Stravinskio kūrybai būdingas stilistinis įvairumas (m. 1971 m.).
1888 m. – Heincas Vilhelmas Guderianas, Vokietijos karinis veikėjas, karybos teoretikas, motorizuotų karybos metodų „tėvas“, generolas pulkininkas (m. 1954 m.).
1904 m. – John Vernon McGee, JAV presbiterionų bažnyčios pastorius, labiausiai žinomas kaip radijo programų apie Bibliją autorius (m. 1988 m.).
1920 m. – François Jacob, 1965 m. Nobelio fiziologijos ir medicinos premijos laureatas[4].
1940 m. – George Arthur Akerlof, 2001 m. Nobelio ekonomikos premijos laureatas[5].
1944 m. – Jornas Ipsenas, vokiečių teisėtyrininkas konstitucionalistas, Osnabriuko universiteto profesorius (nuo 1981 m.).
1945 m. – Edouard Louis Joseph, Baron Merckx, nebelenktyniaujantis profesionalus belgų plento dviratininkas.
1946 m. – Eduardas Kamanjas, Argentinos politikas. Nuo 2001 m. gruodžio 31 d. iki 2002 m. sausio 1 d. laikinai ėjo Argentinos prezidento pareigas.
1971 m. – Paulina Rubio Rue Riestra, Meksikos dainininkė, aktorė, dainų autorė.
1976 m. – Piotras Svidleris, Rusijos šachmatų didmeistris. Pagal FIDE reitingą 2009-ųjų sausį Svidleris buvo 20-as pasaulyje.
1980 m.: Kimeru, japonų dainininkas.
Venus Viljams, JAV sportininkė, buvusi pirma pasaulio raketė.

1983 m. – Lee Ryan, britų dainininkas, buvęs grupės Blue narys[6].
1985 m. – Markosas Bagdatis, profesionalus Kipro tenisininkas. Jis tapo žinomas po to, kai 2006 metų Australian Open turnyre pateko į finalą. Vėliau, tais pačiais metais, jis pateko į Vimbldono turnyro pusfinalį. Po šių dvejų laibai sėkmingų turnyrų, jis ATP reitinge pasiekė savo aukščiausiąją poziciją - 8. Šiuo metu šis kiprietis ATP reitinge užima 42 vietą.
1987 m. – Nozomi Tsuji, japonų dainininkė[7].


Mirtys


Mirtys pasaulyje

1887 m. – Hugas Birgeris, Švedijos tapytojas. Nuo 1870 m. iki 1877 m. studijavo Stokholmo dailės akademijoje. 1877 m. jis gavo karališkąjį medalį už reikšmingiausią savo darbą Syndafallet (žmogaus kritimas). Birgerio darbas eksponuojamas Geteborgo dailės muziejuje ir Švedijos nacionaliniame muziejuje Stokholme (g. 1854 m.).
1940 m. – Arthur Harden, 1929 m. Nobelio chemijos premijos laureatas[8] (g. 1865 m.).
1983 m. – Siko Dolidzė, gruzinų kino režisierius, scenaristas. Vienas Gruzijos kinematografijos pradininkų (g. 1903 m.).



KRYŽIŲ KARALIUS

GARSENYBIŲ GIMTADIENIAI

·        DEAN MARTIN (1917 06 17), aktorius
·        JONY DANZA (1951 04 21), aktorius
·        TROY DONAHUE (1936 01 27), aktorius
·        SEAN ASTIN (1971 02 25), aktorius
·        ANDIE MACDOWELL (1958 04 21), aktorė
·        BRIDGET FONDA (1964 01 27), aktorė
·        DONNA REED (1921 01 27), aktorė
·        JOAN CRAWFORD (1908 03 23), aktorė
·        ZEPPO MARX (1901 02 25), komikas
·        WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756 01 27), kompozitorius
·        FIDEL CASTRO (1927 08 13), diktatorius
·        ALFRED HITCHCOCK (1899 08 13), režisierius
·        WALT DISNEY (1901 12 05), pramogų verslo magnatas
·        BILLY GRANAM (1918 11 07), evangelistas
·        AKIRA KURQSAWA (1910 03 23), kino režisierius
·        GEORGE HARRISON (1943 02 25), muzikantas,
·        JOHN LENNON (1940 10 09), muzikantas
·        IGGY POP (1947 04 21), roko dainininkas
·        ELŽBIETA II  (1926 04 21), karalienė

·        JONI MITCHELL (1943 11 07), dainininkas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą